5 Mart 2015 Perşembe

Efendim? Anlayamadım?

Bugün bir kelimeyi anlamadım. 

Diyeceksiniz ki sadece bir kelime mi? Yoook, gün içinde daha fazla kelimeyi anlamadığım oluyor, ama bugünkü o bir kelime benim bir kaç saatimi huzursuz şekilde harcamama neden oldu.

Birine bir şey göndermem gerekiyordu. Konuşmasına çok alışkın olmadığım biri kendisi. İlk defa telefonda konuştum ve sokağın numarasını anlamadım. Bir defa daha tekrar ettirdim, yine aynı şekilde “yedi” diye duydum ama karşımdaki kişi ikinci tekrarda biraz tatsız cevap verince, ben de yine anlamayınca üçüncü defa da soramadım.”Yedi” diye tekrar edince ben, oradan bir tepki aldığım için herhalde “yirmi”dir diye karar verdim.

Sonra da yedi mi, yirmi mi diye kendimi yedim :) Aklımı kullanıp adresi internetten, doğru anladığıma emin olduğum telefon numarasından bulayım dedim. O da olmadı. Sonuçta en azından telefon numarasını doğru aldığıma emindim. Adrese paketi götürecek kişiye telefon numarasını da verdim. Adresi bulamazsa arasın diye.

Tüm bunları yaparken ne kadar daraldım anlatamam. Sanki ABD Başkanıyım da füzenin düğmesine bassam mı basmasam mı diye karar vermeye çalışıyorum. Öyle başı kesilmiş tavuk gibi dolandım durdum ortalıkta. Yardım alayım dedim, kalabalıkta ben şunu duymadım sen biliyor musun diye sormaya da utandım.

İnsan ne kadar değişmeye çalışsa da bazı davranışları alışkanlık halini alıyor. Bugün sergilediğim davranış aslında şu andaki “ben” davranışı değil. Anlayıncaya kadar, karşımdakini deli etsem de sorma konusunda karar almıştım kendi kendime. Bu sefer anlamış gibi yaptım, hoş karşımdaki de yemez bu tip davranışı ama.

2 saatim bu konuya üzülerek geçti. Sonradan şükür ki aklım başıma geldi. Olan neyse oldu, önemli olan bunu tekrar etmemek, soruna takılmamak dedim. 2 saatimi harcadığım can sıkıntımın bari yararlı bir getirisi olsun dedim. Aha da buraya yazmaya karar verdim. :)


Eğer bu yazımı okuyan işitme sorunu yaşayan birileri varsa beni kalben anlayacağına eminim. Yok okuyan kişi engelsiz ise konuyu benim açımdan görür umarım. Bugün ben bir kelimeye 2 saatimi harcadım, siz benim yaptığımı değil, dediğimi yapın. Bir kelimeye 2 saat harcamayın, harcatmayın olur mu kuzucuklarım? 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder