20 Mart 2015 Cuma

Elma

Hastayım, boğazım ağrıyor. Etrafta salgın varsa mutlaka bana da bir selam verir zaten. Kambersiz düğün olmaz misali. Bademciklerim badem olmuş, kulaklarımın yanına taşınmışlar. Elimi kaldıracak halim yok ama şükür ki parmağımı klavyede gezdirecek kadar var.

İnsanın kendine verdiği sözü tutması en zoru. İnatlaşmasam kendimle şu anda yazı yazmak için oturmak yerine, yatar konumda olurdum. Televizyon bile seyretmez gözlerimi dinlendirirdim mışıl mışıl. Ama olsun çok çok memnumum yazıyor olmaktan.

Hem biliyor musunuz blog dün itibarıyla 1.000 görüntülenmeyi geçmiş. Eğer blogger.com ya da hınzır biri sürekli bloğa girip çıkıp beni kandırmıyorsa; ne güzel yazdıklarımı okuyan var demek. Dünya için son derece küçük ama bir ayı yeni dolduran blog için büyük adım. Bu da demek oluyor ki yine kutlama yapacak bir şey var. Yaşasın bir haftada iki kutlama! Pek şanslı hissediyorum ayıptır söylemesi.

Şu yaşıma geldim, çoğu şey için, başkalarının “başarı” dediği şey için ne çok didindim. Minicik bir kızken başladım çalışmaya. O zaman ders çalıştım bolca. Sonra iş çalıştım çokça. Karınca misali kendi yükümü kendim taşıdım. Çalıştım, üzüldüm, vazgeçtim, sonra yok olmaz dedim tekrar azmettim durdum. Meğerse aslında tek yapmam gereken sadece gerçekten istediğim bir şey yapmakmış. Ama ne istediğini bulmak da çok zormuş. Gerçekten ne istediğini bulmak bir ömür sürermiş. Ne badireler atlatılır, neler neler yaşanırmış. Ne ters yönlere girilir, ne çıkmaz sokaklardan dönülürmüş.

Debelenip durmuşum süte düşmüş kurbağa gibi. Aynı o kurbağa gibi kaymak yapmışım sütten, üstte kalmayı başarmışım. (Burada bir hayatı tespih yapmışım şarkısı giriyor hafiften- ha hahahaa) Şimdi Oscar alıp da teşekkür konuşması yapıyor değilim. Tüm dünya beni tanıyor da değil. Nobel ödülü de almadım, yeni bir icat da yapmadım. Sadece minik, küçük, sadece benim olan şu sade hayatımda kendim için attığım ufacık adımları paylaşıyorum yazarak.

“İşitme kaybım olmasa dünyanın hakimi ben olurdum” cümlemden “İşitme kaybımla BEN olmuşum” cümlesine sessizce geçmişim meğerse. Gökten düşen elmadan benim payıma kalan buymuş meğerse...


Düşen elmadan kendi payınızı bulmanız dileğimle...Sağlıklı ve mutlu hafta sonları...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder