6 Mart 2015 Cuma

MEMUR BLOGGER

Yaşasıın bugün Cuma! Ofis çalışanlarının kutsal günü. Cumartesi - Pazar’ın arifesi, sucuklu yumurtalı kahvaltıların habercisi.

Geçen günlerde bir arkadaşıma blogumdan bahsederken, haftada beş yazı yazıyorum. Hafta sonları yazmıyorum, “memur bloggerım” ben dedim :)

Eee Ankaralı olup da memuriyet ile yolu kesişmeyen yoktur herhalde. Bizde de ana memur, baba, ablalar memurken bilinçaltına da girmiş haftada beş gün çalışma, Cumartesi Pazar tatil olayı.

Hoş, blog yazmak benim için iş değil. Şu güne kadar içime sinen, kendim için yaptığım, kendimi memnun eden tek şey. Hobi desem hobi değil, benim için gezmek gibi beni ben yapan bir şey işte.

Daha önce de çeşitli konularda blog yazma deneyimim oldu. Ne yazık ki onlarda 5-10 yazıyı geçemedim. Sonra hevesim kaçtı ve bıraktım.

Bu sefer farklı ama. Bu blogu önceden planladım, bazı yazılarımı çok çok önceden yazdım. Diğer sosyal mecralarda da kendimi ifade etmeye karar verdim. Bir konsept belirledim. El yazım ile dijitallikten çıkmak istedim. Her şeyden öte kendime bir amaç edindim. Amacımı bulurken, yine inatla bir eksikliğimin üzerine gitmeye karar verdim. Bu eksikliğim devam etme konusundaki disiplinsizliğimdi.

Hayatım boyunca çok iyi fikirlerim oldu. Gerçekten iyi fikirler. Yaratıcılıkla desteklediğimde beğenilen fikirlerim. Ama onlar hep başlangıç aşamasında kaldı, devam ettiremedim. İlk anda patlayıp alevi sönen, gökyüzüne ulaşmayan bozuk havai fişek gibi harcandı fikirlerim.

Bu sefer farklı ama. Bu sefer farklıyım ama. Hedeflediğim okunma sayısına ulaşmasa da, hiç yorum almasam da devam edeceğim. Bırakmayacağım. Bu sefer aklıma, fikrime, kendime ve emeğime sahip çıkacağım...

Şimdi memur bloggerinizin kendini şarj etme zamanı geldi. Haftaya zinde ve güzel yazılarla buluşmak için az biraz tatil zamanı!


Mutlu ve verimli haftasonları! :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder