19 Mart 2015 Perşembe

Sağ kulağım

Sağ kulağım acayip çınlıyor. Sanki daha da az duyuyor gibi. Bazen böyle basınç ile kapanmış gibi hissediyorum. Sağ kulağımdaki çınlama dikkatimi başka bir şeye vermemi engelliyor. Aklım kulağımda, endişeleniyorum elimde olmadan.

En iyisi ben doğrudan sağ kulağıma sorayım neden çınlıyor.

Şimdi canım sağ kulağım derdin sesini duyurmaksa bak ben duydum seni. Sohbet etmek istiyorum sadece. Sana bir kötülük mü yaptım? Seni çok mu yordum? Telefonu sana doğru tuttuğumu biliyorum. Tamam, eğer yorgunsan diğer kulağıma tutarım artık. Yeter ki sen daha az duymaya başlama. Yoksa uyurken çok mu üstüne yattım senin? Yastığım mı acıttı canını? Üzerine kulak kepçem mi katlandı? Yoksa su mu kaçtı içine? Öksüremediğin için mi çınlıyorsun? Ama çınlayarak çıkmaz ki içindeki su.

Aa ben anladım seni, solağım diye kıskandın sen. Canım sol elimi kullanıyorsam sen neden üstüne alınıyorsun ki? Senden önce sağ elimin alınıp tepki vermesi gerekmez mi? Bak onun sesi çıkmıyor sen neden onun sözcülüğünü yapıyorsun bakayım? Seni gidi anarşik kulak seni...Yoksa sen sağ elimin yerine greve mi gidiyorsun? Otur bakalım şuraya, derdin çalışma saatlerin ise anlaşalım. Daha çok uyuyayım zevkle. Çalışma koşullarına bakalım. Öyle hemen işi bırakıp kamp kurma, konuşalım bir orta yol bulalım seninle. Çözüm odaklı olalım değil mi?

Ama böyle yapma be gözüm- pardon sağ kulağım. Korkutma beni. Bilirsin ben seni de sol kulağımı da aynı derecede severim. İnsan hiç bir kulağını diğerine tercih eder mi? Etmez ki, ben ikinizi de seviyorum, ikinize de ihtiyacım var benim. Küpe taktığımda hiç birinizi diğerinden hiç ayırdım mı? Hep ikinize de aynı küpeyi taktım alınmayın diye. Hem sol kulağım duymasın, sadece senin arkana dövme yaptırdım. Bak, sol kulağım bir gün bile bunun lafını etti mi? Etmedi. Derdin nedir şekerim? Çınlamadan söyle bakayım bana. O vızıltı olunca duyamıyorum ki ben senin sesini.

Varsa bir hatam sadece sol kulağıma ilk işitme cihazımı takmamdır. Ama ne yapayım o zaman doktor tek cihaz olur demişti. Hem ben bilmiyordum ki iki cihazla daha iyi duyuluyor.


Ah be sağ kulağım, ah be canım hadi bitir şu çınlamayı da eski mutlu günlerimize dönelim. Hadi kuzum...Hadisene ama!!!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder