30 Mart 2015 Pazartesi

Yayınlanmamış Kelimeler Çöplüğü

Kendime bir söz verdim. Disiplin ile haftada beş gün yazı yazacağıma dair. Anlatacağım çok şey var ama bunlar her zaman kendiliklerinden akmıyor. Biraz zorlamak, sıkıştırmak gerekiyor onları. Bazen onları kandırmak için bir şeyler yazıyormuş gibi yapıyorum. Onlar ortaya çıkınca kıskanıyorlar mıdır nedir, tüm ihtişamlarıyla en güzel kıyafetlerini giyip çıkıyorlar gün yüzüne.

Böyle böyle yaparken bir baktım dosyamda bir sürü kelime, kelimelerin birleştiği cümleler, cümlelerin dost olduğu paragraflar. Birbirinden kopuk, ardarda okuyunca anlamsız. Görevlerini yapmışlar, yazılmışlar ve kıskandırmışlar....Fakat yayınlanmamışlar.
Arada onlara göz gezdiriyorum ne yapıyorlar diye. Silmeye elim varmıyor. İçlerinden bazı şanslı olanları yayınlanan farklı yazılardaki yerlerini alıyorlar. Arkalarında kalan arkadaşlarına göz kırparak ve onlara umut vererek. “Sabredin” diyorlar. “Sizlerin de zamanınız gelecek”.

Nadasa bıraktığım bu kelimeler zamanla büyüyorlar. Evrilip devriliyorlar. Bazen neden yazdığımı anlayamadığım şeyler ortaya çıkıyor, anca zamanı gelince öyle bir anlama kavuşuyorlar ki, iyi ki yazmışım diyorum.

Bugün de gelecekteki yazılarımda muhtemelen yer alacak pek çok şey çıktı. Başlangıç ve gelişme paragrafları oldu sonlanamadı. Güzelce gelişen ve sonuçlananlar ise bir türlü başlayamadı. Bugün yayınlanmamış kelime çöplüğüm oldukça şişti.

Şimdi çöplerimi toprağın altına gömüyorum. Bakalım ne zaman patlayacak çöplük gazdan. Bakalım hangi kelimeler uçarak yapışacak gözlerinize. Oradan da belki gönlünüze. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder