17 Nisan 2015 Cuma

E hadi inşallah

Yüksel Caddesi'nde binaların önüne gerdirilmiş üzerinde Peşinden Gidecek Cesaretin varsa bütün hayaller gerçek olabilir yazılı branda afiş
Yüksel Caddesi'nde binaların önüne gerdirilmiş, üzerinde "Peşinden gidecek cesaretin varsa bütün hayaller gerçek olabilir" yazılı büyük bir afiş

Bu aralar ciddiye aldığım pek çok ödevim var. İş ile ilgili, oğlumla ilgili, bu blogla ilgili. Birden fazla şey üst üste gelince öncelik sıralaması yapması kaçınılmaz oluyor. Benim öncelik sıralamam ise mantıktan ziyade duygusal bir sıralama halini alıyor.

Bugün son tarihi 20 Nisan Pazartesi olan 7 adet sunum hazırlamam gerekiyordu. Birine hafiften başlayıp yarıda kesmiştim. Bitiririm zannetmiştim ama kafam oradan oraya uçtuğu için bir türlü o sunumlara konamadı.

Sunumları hazırlamak yerine bol bol hayal kurdum. Dün başvurduğum muhabirlik yarışması ile ilgili ve A ile geliştirmekte olduğumuz başka bir proje ile ilgili. Boş durdun mu deseniz yok asla boş durmadım derim, ama mantıklı olarak öncelikli olması gereken şeye bir türlü odaklanamadım.

Ve tabi ki blog yazım. Blogum, ilk göz ağrım, sabırla beni dinleyen sanal sayfalarım. Öncelik sıramda hep en üstlerde. Fakat sadece yazmış olmak için yazmak istemiyorum. Belli bir kalitenin altına düşmek istemiyorum. İncecik eleyip, sıkıcacık dokuyorum. Ve çok zor beğeniyorum.  Artık zamanlamadan ziyade kalite daha önemli hale geldi benim için. Bundan sebep garip saatlerde yazar oldum. İçime sinen bir şey çıksın da, az biraz geç olsun diyorum. Kendimi buna ikna ettim artık...

Kafamda bu düşünceler, iş çıkışında daldım Yüksel Caddesi'nin kalabalığına. Yürürken tek tek bakıyorum insanların yüzlerine. Ne kadar çok yüze baksam insanları o kadar anlayacağım sanki. Yüzleri detaylı inceliyorum. İnsanlara baka baka yürürken bir de ne göreyim? Üzerinde "Peşinden gidecek cesaretin varsa, BÜTÜN HAYALLER GERÇEK OLABİLİR." yazılı bir pankart. Bir derneğin 1 Mayıs gösterisi için anarşik olması muhtemel bir pankartı. Ne amaçla kim koydu bilmiyorum ama ben o pankartı evrenin bana bir mesajı olarak aldım. Tüm gün hayal kurup, yürürken de "Ne hayal kurdun be bacım" diye düşünürken önüme çıkan bir yol işareti.Bana hayallerinin peşinden git diyen bir rehber.

Evren daha nasıl anlatsın derdini? Kafama taş mı düşürsün? Şimşek mi çaktırsın başıma? Bunlara gerek olmadan anlayıp peşinden koşmalıyım hayallerimin. Ne güzel insanı hayata bağlayan hayalleri olması...Hayallenmenin tadını çıkarması. Nihayetinde de belki hayallerin gerçek olması.

E hadi inşallah o zaman...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder