22 Nisan 2015 Çarşamba

Olur muu?

Merhaba canım nasılsın, iyi misin? Geçen günlerde doğum gününü kutladın. Bir yaş daha büyüdün. Olgunlaştın mı bilmem ama. Olsun varsın, bazen küçük bir kız çocuğu olsan da olduğun gibi seviyorum seni.

Bazen çok melankolik oluyorsun. Yani neredeyse depresif diyeceğim önce dilim demeye, sonra elim yazmaya varmıyor. Sebeplerin oluyor. Herkesin sebepleri vardır, önemli olan sebeplerin ötesine geçmektir. Bazen minicik şeyler seni çok mutlu ediyor. O zamanlarda sen de etrafına neşe saçıyorsun. Yeni yaşında minik mutluluklar terazide ağır gelen taraf olsun, olur mu?

Bazen kendini yalnız hissediyorsun. Senin bakış açınla bakan pek kimseyi bulamıyorsun. Farklı düşünüyorsun, farklı algılıyorsun. “Değişiksin” bazen. Henüz senin kadar değişik biriyle karşılaşmadığından olabilir yalnız hissetmen. Böyle zamanlarda kabuğuna çekiliyorsun. Kabuğunda çok kalma, olur mu?

Hislerini dosdoğru ifade etmeye devam et. Rol yapamazsın zaten, yapmana da gerek yok. Şu dünyada kaç kişi kaldı ki oyun oynamayan. Aferin, böyle yapmaya devam et, olur mu?
Kendi minik evreninde kendi doğrunu bulmak için çırpınıp duruyorsun. Görmüyorum zannetme. Seni dikkatle izliyorum. Farkında olma uğraşın boşuna değil. Doğrunu aramaktan yılma, olur mu?

Hayatın minik detaylarını yakalamak için tüm algılarını açıyorsun. Bu çok iyi bir şey. Kafanı çok dolduruyor bu detaylar. Bazen dışarıdan dalgın gibi görünüyorsun. Varsın öyle görün dışardan, için kendinden emin olsun, olur mu?

Dahili ve harici sinirini bozan bedhahların olabilir. Salla gitsin, bunlardan her yerde var. Dört anlaşmayı unutma: söz büyüdür, üstüne alınma, varsayma ve elinden gelenin en iyisini yap. Gerisini kurcalama, büyük resme bak, olur mu?

Senden tek şikayetim var. Başkalarına hep öncelik vermen, son sıraya beni-kendini koyman. Bu hayat senin ise; gördüğün, yaşadığın, sevdiğin, sevmediğin seninse neden bir başkasını düşünürsün? Neden hep ona öncelik verirsin bilmiyorum. Yeni yaşında “Ben nasıl mutlu olurum?” diye düşünmeni şiddetle tavsiye ediyorum. Artık biraz kendine öncelik ver, olur mu?

Geçmişte sürekli seni yargıladım, sürekli eleştirdim. Artık barış içinde biriz biz, geldiğimiz noktadan daha da iyisi bizi bekler.

İyi ki doğmuşsun, iyi ki ruhun olmuş, iyi ki bedenin olmuş.

Seni sevgiyle kucaklıyorum,


Ben=Sen=1
Fotograf: El yazısı ile yazılmış Olur Muu? yazısı. Muu daki iki u gülen yüz şeklindedir. Tarih atılmış. 22 Nisan 2015

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder