13 Nisan 2015 Pazartesi

Pazartesi Hayalleri

Deli gibi astrolojiyi takip etmiyorum ama Susan Miller’ın adını duymuşluğum vardır. Çok güvenilir bir astroloji uzmanı olduğu söylenir hep. Dün akşam evin nadir sessiz saatlerinden birinde, gazetedeki Susan Miller yorumu dikkatimi çekti. Koç burcu için şanslı bir döneme girildiğinden bahsediyordu. Özellikle benim doğum günüm olan tarih ve bir gün öncesinde doğanlar bu dönemde bol bol dilek dilesinler, dilekleri gerçekleşecek diyordu.

Aman bana zaten bahane olsun güzel şeyler düşünmek için. Bu fırsatı da tabi ki kaçırmadım. Dedim dileklerimi bir güzel sıralayayım:
1-      Sevdiklerim sağlıklı, huzurlu, neşeli ve ferah bir şekilde yaşamlarına devam etsin. (Bunu kendim için de dilesem sorun olmaz herhalde, değil mi?)
2-      İşitme kaybım ilerlemesin hatta kelime anlama skorum yükselsin! (Nasıl olacağını bilmiyorum ama dilemesi bedava :) )
3-      Küçük ailemle de daha fazla kaliteli zaman geçirebileyim.
4-      Daha çok, çok çok daha, daha daha fazla, çok çok daha fazla gezeyim. Yurtiçi, yurtdışı, antarktika ya da Sahra çölleri hiiiç fark etmez. Gerçekten etmez.
5-      Daha az yiyip daha çok hareket edeyim. Gezsem zaten gittiğim yerlerde yürürüm bolca. Yani 4 numara olursa bu şık daha kolay gerçekleşir, olur mu gezegenler? O dileği gerçekleştirince, bu dilek de bonus olarak gerçekleşir. O açıdan yani. Yorulmayın diye dedim yahu.
6-      Kitap yazayım. Kitabım yayınlansın. Kitabım ilgi görsün. Hadi elimi korkak alıştırmayayım, biraz daha abartayım: Çok satsın kitabım! (Bu çok fazla oldu mu? Oldu, oldu. Ama yine de iyi bir şey eskiden istemeyi aklıma bile getirmezdim. İstemenin hakkını vereyim öyleyse. Alıştırayım kendimi istemeye. Evet, evet alıştırayım ben en iyisi. Parantez içini bitirsem mi? Tamam.)
7-      İşle ilgili dileklerim vardı önceden. Onların da gerçekleştiğini de göreyim.
8-      Babacığımın deyimiyle “dertlere deva, borçlara eda” da isteyeyim.
9- Yeni bir dil öğreneyim.
10-      Daha çok okuyucum olsun. Okuyucularım mutlu olsun. Onların hayatlarına minik ve güzel dokunuşlarım olsun.


E daha ne olsun :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder