29 Mayıs 2015 Cuma

Hayatımın değiştiği gün

El yazısıyla yazılmış "Hayatımın değiştiği gün"
29 Mayıs 2008
Tam yedi yıl önce bugün bu saatlerde, hayatımda olacak değişikliklerden bihaber biraz karın ağrısı çekiyordum. Akşama misafir gelecekti. Tüm gün karnım ağrımıştı ama ona rağmen ablamın doğum günü için hediye alışverişine çıkmıştık. Belki sonra almam mümkün olmazdı, o yüzden o gün o işi halletmeliydim.  Annem dedi ki “Kızım doktoru ara”, ben de dedim ki o kadar çok ağrımıyor. Doktorumu arayıp rahatsız etmek istemiyordum.

Akşama doğru 5 gibi eşim aradı, karnım ağrıyor biraz dinleniyorum dedim. “Yok, olmaz doktorunu ara ben eve geliyorum, doktora gidelim” dedi. Zorla doktoru arattı bana. Doktorum gelin, hastanedeyim sizi görebilirim dedi.

Eşim geldi, ben de muayene için rahat bir şekilde arabaya bindim. Kendimi gayet iyi hissediyordum, doktora bir görünüp gelecektim sonuçta.

Doktora gittiğimizde karnıma aletleri yerleştirdiler. “Plöp, plöp, plöp” sesler geliyordu. Bu iyi, alışıldık bir şeydi. Ama hemşire biraz uzun tuttu sanki o kemerimsi aleti, hayırdır inşallah diye düşündüm.

Doktorum sonunda geldi sonuçlara baktı ve “Zar atacak durumumuz yok, sizi hazırlasınlar” dedi.

Nasıl yani? Ama ama ben sadece muayeneye gelmiştim...
Dedi ki bebeğin kalp atışları hızlanmış, onu içeride tutamayız artık. Sezaryen ile doğuma alacağız sizi.

AMABENİMSADECEBİRAZKARNIMAĞRIYORDU.

Neyse dizlerim titreye titreye girdim doğuma...Hikayesini yazmıştım ya daha önceden...

7 yıl önce 29 Mayıs 2008 Perşembe günü saat 20:12’de hayatım değişti. Hiç olamayacağı kadar anlamlı bir şeye dönüştü yaşamım.

O gün o saatte oğlum bana, babasına, anneannesine, babaannesine, dedelerine, halalarına, eniştelerine ve teyzelerine geldi.  Ne iyi etti de geldi. Ne mutlu etti de geldi.

İçimin titrediği, onu seyretmeye ve onun muhabbetine doyamadığım, komik, neşeli, şakacı, esprili, laf cambazı, hareketli, akıllı, cingöz ve son derece nev-i şahsına münhasır kişi geldi ailemizin baş köşesine kuruldu. Bana Oscar almam için “Anne” rolünü verdi. 

Hayatımın yönetmeni oldu. Senaryomu o yazmasa da oyunumu o değerlendirdi. Beni yonttu, bana öğretti, beni alkışladı, beni seyretti, beni sevdi, bana kızdı, bana küstü, benimle konuştu, beni anladı, yüzüm düştüğünde bana moral verdi. Daha iyi oynamam için bana başka şanslar da verdi. Yönetmen koltuğunun hakkını verdi.

CanımM, doğum günün kutlu olsun. Benim de annelik yıldönümüm kutlu olsun. Seni ne kadar çok sevdiğimi nasıl anlatabilirim ki? Kalemimin o kuvvette olduğunu hiç zannetmiyorum. Sana saygı duyuyorum. Yaptıklarını hayranlıkla izliyorum. Sana örnek olmaya çalışıyorum. Seninle zaman geçirmekten, senin yanında olmaktan çok keyif alıyorum. Bazen aklım almıyor senin bir zamanlar benim karnımda olduğunu. Bedenime teşekkür ediyorum seni sağlıklı bir şekilde taşıdığı için.

Hayatla ölüm arası bir nefes oğlum. O bir nefeste yanımda olduğun için şükrediyorum.

Nefesin uzun ve anlamlı olsun oğlum. Sana sevgimi anlatacak kelime bulamıyorum.


Annen

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme