15 Mayıs 2015 Cuma

Menemen!

Fotoğraf: El yazısı ile Menemen! yazıyor.15 Mayıs 2015
Bugün içimden geleni aklım durdurdu. İçimin yap dediğini yapmadım sonra da canım çok sıkıldı.

Ayıptır söylemesi sabah canım menemen çekti. İşimin olduğu yere de 40 dakika önce varmıştım. Dedim şu pastanede kahvaltı yapayım. Zihnim dedi ki yok, önce bi fön çektir sonra zaman kalırsa kahvaltı edersin. Kasları kontrol eden beyin ya ayaklarım gitti kuaföre. Kibarlığımdan da saçımı düzgün yapmayan birisine siz yapmayın şu yapsın diyemem. Orada saçımı güzel yapan adam boştaydı, sevindim. Tam o kişi saçımı yıkıyorken kuaförle arasının iyi olduğu belli bir kız geldi. Adam benim saçımı başkasına devredip o kızın saçını yapmaya başlamaz mı? Bir kadına yapılacak faullu hareketlerin en kötüsü. Ben de dedim ki siz saçıma güzel şekil veriyorsunuz, işim de kısa sürer lütfen siz saçımı yapın. Adam tamam dedi, saçınız yıkansın bakacağım. Yani en azından ben öyle anladım. Bu arada kuaförde saçım yıkandığı için işitme cihazımı çıkardığımı da ekleyeyim. Sonra bi baktım alakasız biri geldi o kurutuyor saçımı. Eeeeeh dedim, tamam saç kurudu ben gider. Suratımı astım beni bırakan kuaförün yüzüne bakmadım. Şekeri elinden alınmış kız misali dudağı bükük çıktım kuaförden.

Sonra ilk kahvaltı etmeyi istediğim pastahanenin geride kaldığını fark ettim. İçim dedi ki oraya git. Beynim dedi ki ilerideki işe yakın olan pastahaneye git. Daha mantıklı ilerlemiş olursun. Yine beynimi dinledim, işe yakın pastahaneye gittim. İçeride çalıştığım yerden üç kişi vardı. Yüzü bana dönük olan 2 kişi sevdiğim, karşılarındaki ise dedikodu yaptığı için hoşlanmadığım biriydi. Sabah sabah onun yanına oturmak istemedim. Merhaba dedim, zorunlu olarak oradaki aslında yemeye hiç niyetimin olmadığı poğaçalardan alıp oturmadan çıktım pastahaneden.


İçimden geleni yapsaydım sabah sabah hiç canım sıkılmayacaktı. Bir de menemen yemiş olacaktım. Şimdi hem menemenden oldum hem de asabım bozuldu, iyi mi? Daha da dedim içimden geldiği gibi davranacağım. Ben ne olacağını bilmiyorum ama iç sesim biliyor eminim. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder