16 Haziran 2015 Salı

Kelebek Etkisi

El yazısı ile "Kelebek etkisi" yazılmış ve yanına kanatlarından esinti çıkan
bir kelebek çizilmiş.16.6.2015
Duyduk duymadık demeyin bugün bloga başlamamın 4. ayı doldu ey sevgili okuyucular!

İş hayatında haftalık, aylık ve yıllık raporlar vardır. Şunu yaptım, şöyle bir yatırım yaptık böyle getirisi oldu, gelecek ay şöyle olacak, yok sonraki ay bunu bekliyoruz diye. Düşündüm de eğer şimdi burada benim yazdıklarımı okuyorsanız, bir raporu hak ettiniz demektir. Buyurun efendim size 4 aylık raporum aşağıdadır, bilgilerinize saygılarımla arz ederim:
  •         Blog yazmaya başladığımdan beri kendimden daha memnunum. Kendimi ifade etmeye başladım başlayalı daha huzurlu oldum. Kelimeleri çeşitli kombinasyonlarla yan yana getirmenin bu kadar keyifli bir şey olduğunu asla tahmin etmezdim.
  •         Bu süre içinde kendimi süreklilik konusunda oldukça geliştirdiğimi düşünüyorum. Önceki yazılarımda bahsetmiştim, bilirsiniz devamlılık konusunda sorunum vardı. Başladığım işe devam edemiyordum. Kendimi zorladım zorladım ve zorladım. Şu anda okuduğunuz yazım benim 64. yazım. Ha gayret sadece buradaki yazılarımı derlesem bile kitap olabilecek yakında...
  •         Sanırım huzurum ve dinginliğimi etrafıma da yansıtıyorum. Annem beni, ben de annemi daha iyi anlar olduk. Hayatımda duymadığım iltifatları aldım kendisinden. Hoşuma gitmiyor desem yalan olur :)
  •         Sırf yazmakla değil, yazılarıma konu olan farkındalıklar ile birlikte tüm hayatım daha keyifli hale geldi. İşte bile kendimi daha iyi ifade ediyorum. Sonunda potansiyeli kinetik enerjiye döndürmeye başladım sanırım.
  •        Kesinlikle daha çok kitap okumaya başladım. Kitapları kurgu, hikaye ve dil açısından uzun uzun inceler ve irdeler oldum.
  •        Oğlumla iletişimim de farklı bir hal aldı. Onu daha iyi gözlemlemeye başladım. Daha iyi gözlemleyince onu olduğu gibi kabul etme konusunda da ilerledim. Onu olduğu gibi kabul edince de çatışmasız bir iletişim kurmayı başardım.
  •        Arkadaşlarıma içimdeki derin hisleri yansıtma imkanım oldu. Onlardan bahsettiğim yazılarım hem beni hem onları çok mutlu etti.
  •        Meğerse ben hep arkamda bir şeyler bırakmak istermişim. Kitap yazamasam da, şarkı besteleyemesem de, heykel yapamasam da bu blog benim arkamda bıraktığım şey olacak. Internet var oldukça, ben burada olacağım. Zamanın ötesine geçmek gibi olacak. Yokken bile var olmak gibi olacak.


En güzel sonucu ise en sona bıraktım dostlarım: İşitme kaybı olan ablam artık saçını at kuyruğu yapıp gezmeye başladı!

???

Anlamayanlar cümleyi bir kez daha okusunlar lütfen. 40 yıldır işitme cihazını saçıyla gizleyen ablam artık saçını toplamaya başladı. İşitme kaybını tüm dünyanın görüşüne sundu! Anlıyor musunuz? O da artık işitme kaybından utanmaz oldu :)


Sadece ve sadece bunun için bile yazmaya başlanırmış. Sadece ve sadece bu etki için bile kelebeğin kanadını çırpmasına değermiş.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder