22 Aralık 2015 Salı

Peri Tozu

22.12.2015 El yazısı ile Peri Tozu yazılmış
defter sayfası
Bu blogu oluştururken amacım yaşadıklarımı neşeli ve umut dolu bir şekilde paylaşarak, biraz olsun farkındalık yaratmaktı. Bir kişi bile okusa, işitme kaybıyla yaşananları anlasa, o bile kardı benim için. Sevgi ve şevkle başladım ben yazmaya. Yazdıkça iyi hissettim, güzel yorum aldıkça büyük bir ödül kazanmış gibi gururlandım.

Bir süredir yazdıklarımı beğenmiyorum, çünkü neşe ve umut dolu yazamadım. Blogun kıstaslarına uymadığını düşündüğüm için ise yayınlamadım. Belki gereğinden fazla duyarlı bir insanımdır, belki gündem beni kendi hayatımdan bile uzaklaştırmıştır. Belki de sadece inanılmaz dinamik bir ülkede yaşıyoruzdur! Biraz olumsuz yazılar yazmamın sebebi bunlardan herhangi biri ya da hepsi birden olabilir.

Blogta yazı yayınlamayınca da bunun benim için büyük bir dert haline geldiğini fark ettim. Aklımı başıma devşirdim. Asıl dersimin kendimi bu şartlarda bile neşeli ve umut dolu tutmak, hatta bunu paylaşıp yaymak olduğunu anladım.

Pazar gecesi televizyonda Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın bağış etkinliği vardı. İyi insanların varlığı olduğu sürece umut hiç bitmezdi ki...Programı duygulanarak seyrettim. Beni saran tatsız havayı biraz değiştirdi. Bu tatsız havayı tamamen dağıtmak ise sadece benim yapabileceğim bir şeydi.

İşbu yazı ile bloguma geri dönüyorum. Eğer ben üzerime düşen vazifeyi yapabilirsem, umutla ve neşeyle yazabilirsem, umudun belki birazı da okuyanlara bulaşır değil mi? 

Aynı masallardaki peri tozu gibi, toz üflenince değdiği yerleri pembeye döndürür değil mi?


Püfffff!  ;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder