27 Ocak 2016 Çarşamba

Harika hayat

Fotoğraf betimleme: Kare not kağıdının üzerine el yazısı ile
Harika Hayat :) yazılmış
Bugün uzaktan bir tanıdığımın cenazesine gittim. Ne kadar uzaktan olsa da cenazeler insanı etkiliyor. Hiç bir şeyin anlamı yok gibi geliyor. Sonra bir de öğreniyorum ki ilk gençliğimin en sevdiğim şarkılarından Wonderful Life’a ses veren Colin Vearncombe (Black) hayatını kaybetmiş.

İçimde bir şey tam anlamıyla cızz ediyor. 13-14 yaşındaki hallerim gözümün önüne geliyor. İngilizceyi yeni öğrenmenin hevesiyle her şarkıyı ezbelerlemeye çalıştığım günler. Doyasıya müzik dinlediğim günler. İnternetsiz olduğumuz, şarkı sözlerini bile binbir güçlükle bulduğumuz günler. Haftalık harçlığımdan biriktirip kaset aldığım günler. Walkmanli günler. İsrarlarımın sonunda eve kocaman hoparlörlü kocaman müzik setini zor aldırdığım günler. CD çaları çok istesem de aldıramadığım günler. Vatkalı gömlek giydiğim günler. Bir şekilde hep yalnız hissettiğim günler. Dostlarım ile günde 8 saat görüşebildiğim üzerine 2 saat de telefonda konuştuğum günler. Kendime hiç güvenmediğim günler. Kendimi çok çirkin zannettiğim günler. Basketbol oynamaya çalıştığım günler. Basketbolu beceremediğime karar verip takımı bıraktığım günler. Kapşonlu sweatshirtü okul eteğinin üzerine giydiğim, ellerimi kollarının içine sakladığım günler. Spor çorap ve spor ayakkabıyı okul eteğinin altında giydiğim günler. Etrafımdaki herkesi çok büyüttüğüm kendimi çok küçümsediğim günler. Kendi değerimi hiç anlamadığım günler. Platonik olarak aşık olduğum günler. Uzaktan bakarak çocukca sevdiğim günler.Sürekli grip olduğum günler. Grip yüzünden sürekli gözlerimin aktığı ve adımın “Ağlayan kızım”a çıktığı günler. Kaşlarımın iki parmak kalınlığında olduğu günler. Deli gibi ders çalıştığım günler. Cumartesi dışarı çıkmak için annemle kavga ettiğim günler. Dışarı çıkıp dans ettiğim günler. Daha reşit olmadan içkili parti düzenlediğimiz günler. İçkili partimizi öğrenip kalp krizi geçirmemeyi başaran Kıvırcık Boncuk’u daha da bir sevdiğimiz günler. Partimizden kazandığımız para ile Tiffany Tomato’dan kapkalın kazaklar aldığımız günler. Gençlik kamplarına gittiğimiz günler. Deli gibi eğlendiğimiz günler. Deli gibi dans ettiğimiz günler. Mayflower’a gidip ortalığı kavurduğumuz günler. Barlar sokağına girmeye cesaret ettiğimiz günler. 18 kişi aynı odaya bavulları koyup kokudan odada duramadığımız günler. Karaokeye gidip korkunç seslerimize ragmen güzelliğimiz, enerjimiz ve danslarımızla en çok alkışı aldığımız günler.

Öğrendiğimiz şarkı sözlerini bağıra bağıra bet sesimizle söylediğimiz ve öylesine mutlu olduğumuz, henüz büyümediğimiz günler.

“Harika hayat” ı yaşadığımız günler...


Toprağın bol olsun Black. Senin hayatın da harikaydı bence, kaç kişiye nasip olur ki ardından güzel şeyler bırakmak...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder