15 Temmuz 2016 Cuma

Sayın Sürücü'ye Mektup

Sayın sürücü,

Sizden özür dilemek için bu satırları yazıyorum. Kusura bakmayın dün ışıkta beklerken karşımda durduğunuzda sizi fark etmedim. Oysa hazır ve nazır olmalıydım biliyorum.

5 metre uzağımda durup bana seslendiğinizi duymalıydım. Tam zamanında ve tam yerinde olarak, başka bir işle uğraşmaksızın size sorduğunuz adresi anlatmalıydım kusura bakmayın.

Konuştuğum telefonu kapatmalıydım. Haklısınız benim o ışıklarda durup sizi ve soracağınız soruyu pür dikkat beklemem gerekiydi. Telefonuma yanıt vermemeliydim. Tabi ki.

İşte bu sebeplerden dolayı siz bana çıkıştığınızda yerden göğe kadar haklıydınız: Bir saattir bağırıyorum, duymadınız Büklüm sokak nerede!!!!

“Afedersiniz ama telefondaydım!” dememeliydim belki de. Açıklama yapmaksızın sürücü beyin buyurduğu soruyu sessizce ve sakince cevaplamalıydım.

Çok üzgünüm sayın sürücü, o ışıkta sizi beklemeliydim. Sizi duymalıydım, beş metre daha size yaklaşıp sorduğunuz adresi tarif etmeliydim. Kusuruma bakmayın. Sizi duymadığım için. Çok üzgünüm. Gerçekten çok üzgünüm.Duyamadığım için.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder